Josef Morkus
Srí Lanka
Cestopis 201420. 11. - 5. 12. 2014 jsme se vydali na Srí Lanku. Pohostinnost Turkish Airlines jsme na zpáteční cestě využili k jednodenní zastávce v Istanbulu, příjemným zpestřením bylo i mezipřistání na Maledivách.

Srí Lanka je velice zelený ostrov, což je způsobeno zejména častými a vydatnými dešti. Ve vnitrozemí nám pršelo téměř každý den.
Srí Lanka nabízí několik zajímavých pamětihodností a krásné hory pokryté čajovými plantážemi. Po přečtení několika cestopisů a průvodců moje očekávání nebyla velká a musím konstatovat, že jsem byl příjemně překvapen.
Pláže na jihu a západě ostrova jsou téměř srovnatelné s plážemi na thajských ostrovech, teplota moře 29 - 31 stupňů je překonává, naopak podmořský život je méně bohatý.

Cenová úroveň je zhruba srovnatelná s Thajskem, zejména co se týče ubytování a stravování. Kuchyně na Srí Lance mi přišla méně zajímavá než thajská. Sortiment jídel i cenová úroveň se značně liší v turistických restauracích a v restauracích pro místní. Hromadná doprava je zábavná a velmi levná, naopak vstupné je pro turisty předražené. Většina obyvatel mluví anglicky.

Srí Lanku bych asi nevolil jako první exotickou destinaci, ale pokud máte jen 2 týdny dovolené, je to určitě destinace, která nezklame.Trasa
Info Příklady cen Ubytování
Foto
Trasa Info Ceny Ubytování Foto

Poslední aktualizace: 4. 1. 2015

Zpět na stránku Cestování